Organizacyjnie …

[et_pb_section bb_built=”1″ _builder_version=”3.0.105″ next_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.19.10″]

Kto może wziąć udział?

W Pielgrzymce może uczestniczyć KAŻDY!
Nie ma znaczenia czy jesteś głęboko wierzący, raczej słabo, czy może dopiero poszukujesz swojego miejsca w życiu.
Musisz jedynie zaakceptować kilka poniższych punków – to wszystko
* akceptujesz religijny charakter wędrowania
* jesteś fizycznie przygotowany do marszu przez 30 godzin non-stop ze stałą prędkością ok 5km/h
* zachowasz wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i innych podobnie działających środków
* zobowiązujesz się do przestrzegania zaleceń przewodników i służb pielgrzymkowych
* w terminie wyślesz swoje zgłoszenie poprzez formularz zamieszczony na stronie tegorocznej pielgrzymki

 

Kiedy wyrusza pielgrzymka?

Pielgrzymka JG24 odbywa się w czerwcu. Najczęściej pierwszy lub drugi weekend, choć uzależniona jest od „większych imprez religijnych” – wówczas może się odbyć w innym terminie. Dokładny termin znany jest w styczniu – wtedy też ruszają zapisy.
Niezależnie od dokładnego terminu – pielgrzymka zawsze rozpoczyna się w piątek Eucharystią w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Os. Brzeszcze o godzinie 9:00. Od godziny 8:30 jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
Zakończenie Pielgrzymki w sobotę, bezpośrednio po zakończeniu Apelu Jasnogórskiego – ok 21:45, pod pomnikiem Prymasa Wyszyńskiego na Jasnej Górze.

 

Co zabrać?

Niezbędne minimum. Bagaż z zapasem żywności czy wody, karimatą itp, od 8:30 – 8:50 pakujemy do samochodu Służby Logistycznej. Na etap zabieramy tylko wodę i niezbędne minimum (np. peleryna, kamizelka odblaskowa po zmroku)!
Na postojach, czyli w bagażu w samochodzie tez nie zabieramy „połowy szafy”. Wystarczy coś cieplejszego na noc + jakieś przebranie na wypadek deszczu + leki + środki opatrunkowe. Nie trzeba robić zapasów żywności i wody na całe dwa dni –  przynajmniej 2-3 razy w czasie pielgrzymki ekipa techniczne zbiera zamówienie i robi zakupy „na trasie”.
KAMIZELKA ODBLASKOWA i LATARKAOBOWIĄZKOWE!

 

Przemarsz:

Kolumnę prowadzi i zamyka Służba Drogowa – nie wyprzedzamy i nie zostajemy w tyle!
W miarę możliwości korzystamy z chodników i poboczy. Na wyznaczonych etapach – formujemy zwartą kolumnę, zabezpieczaną przez SD.
Przez cały czas utrzymujemy prędkość ok 5km/h. Jakiekolwiek zwolnienie skutkuje skróceniem, bądź w ekstremalnym wypadku ominięciem postoju.
Najdłuższy, pierwszy etap to 12,5km. Pozostałe nie przekraczają 10km – średnia długość etapu to ok 8,5 km.

 

Odpoczynek:

Po każdym etapie przewidziany jest max 30-minutowy postój. Miejsce postojowe przygotowane oraz posprzątane jest przez Służbę Logistyczną. Niezależnie od czasu dotarcia do miejsca postojowego – wyruszenie na kolejny etap zawsze rozpoczyna się planowo!
Po postoju swoje rzeczy zostawiamy przy samochodzie SL – nic samodzielnie do samochodu nie wkładamy ani z niego nie wyjmujemy!

 

Środki medyczne:

Odpowiednie służby będą dbały o nogi i nie tylko, na postojach. Należy jednak mieć ze sobą niezbędne środki – m. in. gazy opatrunkowe, bandaże, plastry, leki p-bólowe, leki własne. Pielgrzymka nie posiada własnej apteki.

 

Odpowiedzialność:

Uczestnicząc w Pielgrzymce JG24 robisz to dobrowolnie i na własną odpowiedzialność!
Zapewnij sobie transport powrotny na wypadek rezygnacji w trakcie pielgrzymowania!
W przypadku rezygnacji na trasie, uczestnik jest transportowany przez SL tylko do najbliższego „cywilizowanego” miejsca – stacja benzynowa, market, dworzec. Nie ma możliwość odwiezienia do miejsca zamieszkania czy w inne żądane miejsce!

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.19.10″ link_option_url=”http://www.jg24h.pl/wp-content/uploads/2019/04/Jak-przytować-się-organizacyjnie-do-JG24.pdf” link_option_url_new_window=”on”]

Artykuł „Jak przygotować się do JG24” możesz pobrać w formacie PDF, klikając w ikonę.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przygotowania i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *